به عنوان آسیاب در موتور تحلیلی شناخته شده بود

ایدا لاولیس – آموزشگاه علمی قلم

این یادداشت‌ها شامل آنچه یک عده به عنوان اولین برنامه رایانه می‌شناسند بود که یک الگوریتم که برای پردازش توسط یک رایانه طراحی شده بود. یادداشت‌های اِیدا در تاریخ رایانه‌ها بسیار مهم است.

جزئیات بیشتر

توس شکن خراسان | آسیاب صنعتی | آسیاب ادویه ساب ...

2021-11-14 · ما با کمال میل در خدمت شما خواهیم بود. درباره توس شکن جدیدترین محصولات قدرت توس شکن خراسان با بیش از 3 دهه فالیت مستمر و با قدرت در صنعت و تولید دستگاه‌های آسیاب به عنوان قدرتمندترین شرکت ...

جزئیات بیشتر

الکتروموتور | لیست قيمت خرید موتور الکتریکی ...

انتخاب یک موتور الکتریکی مناسب به الگوی توان گرفته شده از آن نیز بستگی دارد، که این چرخه کاری می تواند ثابت یا متغیر در مدت زمان مشخص باشد، تکرار یک چرخه تغییرات یا بار اعمالی به موتور با گشتاور ضربان دار یا ضربه باشد.

جزئیات بیشتر

10 ارابه مرگ تاریخ خودروسازی را بشناسید!

2017-6-10 · درست است که موتور این خودرو تا سال 2001 سرویس می‌شد و فریم خودرو به عنوان یکی از فریم‌های مورد علاقه‌ی خودروسازان برای دهه‌ها مطرح بود، ولی امتناع فورد از قرار دادن یک قسمت 1 دلاری برای جلوگیری از پارگی باک خودرو در ...

جزئیات بیشتر

ده واقعیت جذاب از BMW که احتمالا نمی‌دانید!

2021-10-18 · در ورژن تقویت شده این موتور که مختص خودروهای مسابقه‌ای بود، توان موتور بین ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ اسب بخار بود. این موتور یکی از موفق‌ترین موتورهای رقابتی BMW شناخته می‌شود.

جزئیات بیشتر

تاریخچه زبان‌های برنامه‌نویسی

2021-10-15 · در نهایت در بازار سخت‌افزاری که به سرعت در حال تحول بود؛ این زبان به کارآمد بودن شناخته شد. ... یادداشتها توسط برخی مورخان به عنوان اولین برنامه کامپیوتری منتشر شده در جهان شناخته شده‌است.

جزئیات بیشتر

معرفی فروندهای هواپیماهای مخفی تاکنون ساخته شده

شناخته شده بود که به طور مخفیانه در نبرد در سرزمین های سخت دشمن عمل می کند. بالگرد SU-27 در مقایسه با دیگر جنگنده های مخفی کاری مقرون به صرفه است و این تا حدی دلیل آن است که بیش از هشت کشور تا به امروز از آن استفاده می کنند.

جزئیات بیشتر

منصوری در دادگاه متهم شد / سرنوشت خودرو 4XX Siracusa ...

2021-10-31 · همانطور که در تصاویر نیز مشخص است، ویژگی های مورد بحث در این دادگاه طراحی سپر جلو و خطوط روی کاپوت بود. کیت بدنه منصوری در حقیقت سعی دارد خطوطی را به بیننده القا کند که در نگاه اول این خودرو با مدل FXX K مشابه به نظر برسد.

جزئیات بیشتر

ایدا لاولیس

2021-11-9 · شناخته‌شده برای نویسنده نخستین برنامه رایانه عنوان کنتس لاولیس ... وی بیشتر برای همکاریش با چارلز ببیج در زمینه رایانه همه منظوره به نام «موتور تحلیلی» مشهور است.

جزئیات بیشتر

تاریخ الکتروشیمی

2021-11-1 · در سال ۱۶۶۳، فیزیکدان آلمانی Otto von Guericke اولین ژنراتور الکترواستاتیک را اختراع کرد که با اعمال اصطکاک الکتریسیته ساکن تولید می‌کرد. ژنراتور از یک توپ گوگرد بزرگ در داخل یک کره شیشه ای ساخته شده بود که روی یک شافت نصب شده ...

جزئیات بیشتر

موتور تحلیلی

2021-10-21 · موتور تحلیلی که یک نوع رایانه عمومی است توسط ریاضی‌دان انگلیسی چارلز بابیج پیشنهاد شد. بابیج قادر به تکمیل و ساخت ماشین خود نبود تا سال۱۹۴۰که اولین رایانه همه منظوره ساخته شد. پانچ کارتهای عملیاتی برای وارد کردن ...

جزئیات بیشتر

هزاران سال قدمت: با بهترین و مرموزترین ...

2021-10-12 · او در یادداشت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که ماشین تحلیلی که آن زمان هنوز ساخته نشده بود و هرگز هم ساخته نشد، چگونه می‌تواند برای محاسبه توالی اعداد برنولی استفاده شود و با ارائه این نظریه به اولین برنامه‌نویس ...

جزئیات بیشتر

موتور گیربکس sew

موتور گیربکس sew از شناخته شده ترین موتورها در جهان است و دارای قدمتی ۸۰ ساله است. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، موتور گیربکس sew یک محصول آلمانی است. این برند از شناخته شده ترین موتورها در جهان است.

جزئیات بیشتر

ایدا لاولیس، نخستین برنامه نویس تاریخ

ایدا لاولیس ریاضی‌دان و نویسنده‌ی انگلیسی بود که عمده‌ی شهرتش به دلیل همکاری با چارلز ببیج در توسعه‌ی کامپیوتر مشهور همه‌کاره‌ی این دانشمند یعنی موتور تحلیلی است که او را به اولین برنامه‌نویس تاریخ تبدیل کرد.

جزئیات بیشتر

واماندگی پره کمپرسور؛ قاتل غول آنتونوف (سوانح ...

در این مجموعه مقالات، به زبانی ساده مهم‌ترین سوانح هوایی تاریخ پرواز مرور می‌شود که نقص عملکرد یا بروز اشکال فنی در موتور هواپیما به عنوان یکی از عوامل موثر در سانحه شناخته شده باشد.

جزئیات بیشتر

تاریخچه Splinter Cell؛ پادشاه سایه‌ها

در آن زمان استفاده از صدای مایکل آیرون ساید، بازیگر شناخته شده رویکرد قابل توجهی بود که استودیو سازنده در پیش گرفت؛ جالب است بدانید آیرون ساید پیش از این بازی، به عنوان صداپیشه در بازی I.G.I هم حضور داشت.

جزئیات بیشتر

چارلز ببیج

2021-11-11 · گام بابیج نسبت به طرح و ابزاری که پاسکال در سال ۱۶۴۲ در پاریس ساخته بود فراتر بود. رایانه بر اساس موتور تجزیه و تحلیل (آنالیتیکال) چارلز بابیج Charles Babbage پایه‌ریزی شده‌است.

جزئیات بیشتر

خرید آسیاب صنعتی

2021-11-7 · آسیاب های پین میل به عنوان آسیاب حرفه ای عمومی یا آسیاب یونورسالدر دنیا شناخته شده، که این نام بدلیل کاربرد بسیار زیاد در صنایع مختلف برازنده این مدل بوده و خواهد بود.

جزئیات بیشتر

تفاوت چوب MDF با HDF مقاله بررسی و تحلیلی

آیا با چوبهای MDf و HDF و کاربردهای آن آشنا هستید؟ با توجه به پرکاربرد بودن تخته MDF در بازار، مردم عموما هرگونه تخته فیبری را MDF می نامند. در صورتیکه تخته های فیبری انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها MDF است.

جزئیات بیشتر

نام‌ها و آمارها در چرخه تولید «سینمای ۱۴۰۰ ...

2  · با توجه به اینکه اغلب، موتور تولیدات سینمایی در فصل پاییز روشن می‌شود به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به زمان تحویل آثار به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر این آمار رو به رشد خواهد بود به ویژه اینکه در روزهای گذشته فراخوان چهلمین ...

جزئیات بیشتر

نیتروژن: حقایق، کاربرد و تولید گاز نیتروژن در ...

2021-8-26 · نیتروژن به شکل کلرید آمونیوم، NH4Cl، برای کیمیاگران به عنوان آمونیاک سال شناخته شده بود. با حرارت دادن مخلوطی از کود، نمک و ادرار در مصر تولید شد.

جزئیات بیشتر

وامانده در هوا! (سوانح هوایی بخش بیست و یکم ...

2021-10-26 · در این مجموعه مقالات، به زبانی ساده مهم‌ترین سوانح هوایی تاریخ پرواز مرور می‌شود که نقص عملکرد یا بروز اشکال فنی در موتور هواپیما به عنوان یکی از عوامل موثر در سانحه شناخته شده باشد.

جزئیات بیشتر

بدترین خودروهای مجهز به موتور V8 که تا به حال ...

متأسفانه، این اسب پرانینگ همیشه به عنوان یکی از بدترین خودروهای فراری شناخته می شود که تا کنون از خط تولید خارج شده است. اگر بخواهم صادقانه بگویم، اینطور نبود که موندیال یک ماشین وحشتناک بود.

جزئیات بیشتر

آلفا رومئو جولیا و استلویو ۲۰۲۲ معرفی شدند ...

2021-10-6 · شرکت ایتالیایی «آلفا رومئو» (Alfa Romeo) تلاش می‌کند تا به خط تولید شناخته شده‌ی خود کمی هیجان بیاورد و به همین دلیل قرار است برای دو مدل خودروی شاخص خود، نسخه‌های ویژه‌ی ۶C Villa d''Este را هم در برخی بازارهای اروپایی عرضه کند.

جزئیات بیشتر